Przekaż 1,5% podatku rozliczając PIT za 2023 rok dla Hanki.

KocHANI

Hania jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” gdzie możecie przekazać swoje 1,5% podatku, który trafi na jej subkonto. Rozliczając PIT za 2023 rok możesz wspomóc ją w walce o zdrowie i lepszą przyszłość.

Wystarczy w odpowiednim miejscu formularza wskazać:

Numer KRS 0000037904

Cel szczegółowy 1,5% : 38435 KRAKOWSKA HANNA

https://dlahanki.org/wp-content/uploads/2021/01/1.png

Dlaczego warto oddać swoje 1,5% właśnie dla Hanki?

Hania urodziła się z zespołem Pfeiffera typu drugiego. Choroba ta spowodowała, że szwy czaszki zrosły się za szybko co doprowadziło do silnej deformacji głowy. Jej przypadek jest uznawany za bardzo ciężki ale pomimo tego nie beznadziejny. Mimo swojego stanu Hania jest bardzo wesołą i pogodną dziewczynką. Uwielbia aktywnie spędzać czas, nie znosi nudy a najlepiej gdy obok są koleżanki i koledzy. Rozwija się w swoim tempie i gdyby nie charakterystyczny kształt głowy i wytrzeszczone oczy to trudno byłoby stwierdzić, że jest na coś chora.

Kształt czaszki naszego dziecka jest dla niej wielkim zagrożeniem. U zdrowego dziecka rozwijający się mózg „rozpycha” czaszkę zdobywając dla siebie więcej miejsca. W przypadku naszej Hani czaszka nie pozwala by mózg rozwijał się tak jak tego potrzebuje. Rosnący mózg napiera na ścianki czaszki przez co doprowadza do zwiększenia ciśnienia w głowie.

Aby do tego nie dopuścić należy wcześniej wykonać operację, dzięki której lekarze przygotują w czaszce więcej miejsca korygując jej kształt. Wymaga to od rodziców czujności i ciągłego kontrolowania stanu zdrowia.

Leczenie tej choroby jest wieloetapowe i rozłożone w czasie. Wymaga wielu skomplikowanych operacji, zabiegów, badań i rehabilitacji. Aby zapewnić Hani najlepsze dostępne metody leczenia kontaktujemy się ze specjalistami z wielu krajów oraz innymi rodzicami dzieci z tą samą lub podobną chorobą w celu wymiany doświadczeń.

Pieniądze uzyskane z 1,5% dają nam możliwość przeprowadzania diagnostyki, pokrycia kosztów konsultacji u różnych specjalistów czy wizyt w zagranicznych szpitalach.