OPERACJA – LICYTACJA

Od 30/06/2024 do odwołania aukcje nie są prowadzone!

Cały dochód jest przeznaczony na leczenie Hanki.
Znajdziesz nas pod tym linkiem:
https://www.facebook.com/groups/dlahanki

O tym, jak brać udział w licytacjach.

Po pierwsze. Przeczytaj regulamin.

Po drugie. Musisz być pełnoletni!

Po trzecie. Nie Spamuj. Za to usuwamy z grupy bez ostrzeżenia. Nie pisz postów, ani nie udostępniaj na grupie żadnych innych treści niż licytacje. To mogą robić tylko zarządzający grupą.

Pamiętaj, że:

  • Aukcje kończą się tylko we wtorki i soboty. Wystawiając aukcję pamiętaj, żeby wybrać jeden z tych dni. Nie ma sensu zbytnio przedłużać trwania aukcji więc uważnie rozważ, który dzień wybierzesz.
  • aukcje trwają maksymalnie 7 dni
  • aukcje kończą się o godzinie 21:00.
  • Jeśli chcesz aby Twoja aukcja trwała dłużej to ustal to z administratorem/moderatorem grupy.

Dobrze opisana aukcja zawiera następujące elementy:

  • hashtag #dlaHanki
  • w poście należy umieścić hashtag z datą zakończenia licytacji według następującego formatu: #data_DD_MM gdzie DD – dwucyfrowy zapis dnia (najbliższa sobota po wystawieniu licytacji), MM – dwucyfrowy zapis miesiąca. Np. #data_06_01, #data_13_01, #data_20_01 hashtag musi być pisany ciągiem, bez spacji
  • Opis przedmiotu i zdjęcie
  • Cenę wywoławczą
  • Sposób odbioru (wysyłka, osobisty, kto pokrywa koszty wysyłki, jeśli odbiór osobisty to skąd #miasto a jeśli podobnych miejscowości w Polsce może być wiele to podaj najlepiej kod pocztowy)
  • Jeśli wystawiasz usługę to koniecznie wskaż gdzie będzie realizowana i w jakim terminie.

Poniżej przykład dobrze przygotowanego postu:

Posty z aukcjami będą weryfikowane przez administratorów lub moderatorów przed ich publikacją. Jeśli więc przeoczysz jakieś ważne informacje to zostaniesz przez nich poproszony o poprawienie lub uzupełnienie brakujących danych.

Gdy Twoja aukcja będzie się kończyć przypominaj o tym w komentarzu pod postem. Oznaczaj biorących w niej udział to dostaną powiadomienie, i może zajrzą i podbiją stawkę. Licytacji jest dużo, więc tym sposobem wyręczysz trochę administratorów.

Wszystkie aukcje kończą się tylko w sobotę.

Osoba, która zalicytowała najwyższą kwotę zostanie oznaczona przez administratora lub moderatora. Pamiętaj by samodzielnie nie kończyć aukcji. Nie zmieniać jej treści ani nie usuwać przed jej zakończeniem.

Osoba, która wygrywa aukcję ma 48 godzin na wpłatę wylicytowanej kwoty na wskazane konto na portalu zrzutka.pl. O tym, że pieniądze zostały zaksięgowane poinformujemy Ciebie i wygrywającego oznaczając Was w komentarzu pod postem. Dopiero wtedy dajemy zielone światło na wydanie przedmiotu lub wykonanie usługi.

Jeśli Twojej aukcji nikt nie licytował możesz wystawić ją jeszcze raz. Robiąc to podaj nowy termin zakończenia.

Usuwanie posta. Jak przedmiot/usługa zostanie wydana wygrywającemu licytację, prosimy o usunięcie posta.

Jeśli licytujesz, przeczytaj ten poradnik:

Po pierwsze. Przeczytaj regulamin.

Po drugie. Musisz być pełnoletni!

Po trzecie. Jeśli znalazłeś interesującą aukcję licytujesz wpisując w komentarzu pod aukcją cenę jaką chcesz zapłacić.

Po czwarte. Nie licytuj jeśli nie jesteś gotowy wygrać. Zdarzyło się już kilkukrotnie, że ktoś dla zabawy podbijał cenę, i najwyraźniej niechcący wygrał. Ktoś kto tak robi chyba nie zdaje sobie sprawy po co działa ta grupa, i nie regulując swojego zobowiązania oddala nas od osiągnięcia celu jakim jest wyjazd Hanki na operację!

Jak znaleźć aktualną aukcję? To proste. Aukcje kończą się we wtorki i soboty. Aby rozróżnić, zakończone aukcje od tych aktualnych przeszukuj je po hashtagach. W każdym poście z aukcją znajdziesz hashtag z datą jej zakończenia, który może wyglądać tak: #data_06_01 co oznacza 6 styczeń. Możesz też skorzystać z listy aukcji dostępnej na tej stronie https://dlahanki.org/licytacje-aktualne/ dzięki temu szybko znajdziesz aktualne aukcje nie musząc przedzierać się przez inne psoty na grupie.

Jeśli wygrałeś licytację to zostaniesz oznaczony w komentarzu pod postem. Będziesz wtedy mieć 48 godzin na wpłatę wylicytowanej kwoty na wskazane konto na portalu zrzutka.pl. Pamiętaj by wpłaty nie robić anonimowo. Najlepiej gdy wpłacając podasz nazwę swojego profilu na Facebooku. Bardzo pomożesz administratorom gdy pod postem w komentarzu pokażesz link do dokonanej wpłaty lub wkleisz print screena. Możesz też wysłać taką informację do administratorów. Zrób to koniecznie jeśli Twoja wpłata będzie inna niż wylicytowana. Często zdarza się, że wygrywający wpłaci trochę więcej lub dopłaci za koszty wysyłki.

Po otrzymaniu wpłaty potwierdzimy to komentarzem pod postem. Oznaczymy Ciebie i autora posta. Wtedy nie pozostało już nic innego jak umówić się z nim na odbiór wylicytowanego przedmiotu/usługi. Gdy to się stanie post zostanie usunięty. Wpłat nie potwierdzamy od razu. Robimy to 2, 3 razy w tygodniu.