OPERACJA – LICYTACJA

Aktualnie licytacje nie są prowadzone!!!

To grupa z licytacjami. Cały dochód zasila konto zbiórki pieniędzy przeznaczonych na operację. Znajdziesz nas pod tym linkiem:

https://www.facebook.com/groups/dlahanki

Aktualna lista moderatorów grupy OPERACJA-LICYTACJA to do nich zgłaszaj się gdy masz pytania, wątpliwości lub uwagi.

moderatorMarlena Rogóż
moderatorMałgorzata Marszałek-Grzelczak
moderatorAnia Gutral
moderatorAneta Bereza
moderator Anna OW
moderatorSandra Cichorek
moderatorEwelina Kanarek
moderatorMarcin Jankowski
administratorJulita Krakowska
administratorMarek Krakowski

O tym jak brać udział w licytacjach.

Jeśli wystawiasz aukcje, przeczytaj ten poradnik:

Po pierwsze. Przeczytaj regulamin.

Po drugie. Musisz być pełnoletni!

Po trzecie. Nie Spamuj. Za to usuwamy z grupy bez ostrzeżenia. Nie pisz postów ani nie udostępniaj na grupie żadnych innych treści niż licytacje. To mogą robić tylko zarządzający grupą.

Pamiętaj, że aukcje trwają 3 dni i zawsze kończą się o godzinie 20:00. Jeśli chcesz aby Twoja aukcja trwała dłużej/krócej to ustal to z administratorem/moderatorem grupy.

Dobrze opisana aukcja zawiera następujące elementy:

  • hashtag #dlaHanki
  • Opis przedmiotu i zdjęcie
  • Cenę wywoławczą
  • Sposób odbioru (wysyłka, osobisty, kto pokrywa koszty wysyłki, jeśli odbiór osobisty to skąd #miasto a jeśli podobnych miejscowości w Polsce może być wiele to podaj najlepiej kod pocztowy)
  • Jeśli wystawiasz usługę to koniecznie wskaż gdzie będzie realizowana i w jakim terminie.
  • Wskaż datę zakończenia aukcji i godzinę. Przykładowo wystawiając aukcję w poniedziałek doliczamy trzy dni co oznacza, że zakończy się w czwartek o 20:00

Przykład idealnego ogłoszenia poniżej:

Jeśli jednak przeoczysz jakieś ważne informacje to zostaniesz w komentarzu pod postem poproszony przez moderatora lub administratora o uzupełnienie brakujących danych.

Gdy Twoja aukcja będzie się kończyć przypominaj o tym w komentarzu pod postem. Oznaczaj biorących w niej udział to dostaną powiadomienie i może zajrzą i podbiją stawkę. Licytacji jest dużo więc tym sposobem wyręczysz trochę administratorów.

Gdy Twoją aukcję wygra, któryś z licytujących to śmiało oznacz go w komentarzu pod postem. Administratorzy zrobią to również.

Osoba, która wygrywa aukcję ma 48 godzin na wpłatę wylicytowanej kwoty na wskazane konto na portalu zrzutka.pl. O tym, że pieniądze zostały zaksięgowane poinformujemy Ciebie i wygrywającego oznaczając Was w komentarzu pod postem. Dopiero wtedy dajemy zielone światło na wydanie przedmiotu lub wykonanie usługi.

Jeśli Twojej aukcji nikt nie licytował możesz wystawić ją jeszcze raz. Robiąc to podaj nowy termin zakończenia oraz w komentarzu pod postem oznacz kogoś z administratorów czy moderatorów. Wtedy łatwo znajdziemy ten post i zaktualizujemy temat. Jeśli tego nie zrobisz mamy małe szanse żeby to zrobić.

Usuwanie posta. Jak przedmiot/usługa zostanie wydana wygrywającemu licytację, prosimy o usunięcie posta.

Jeśli licytujesz, przeczytaj ten poradnik:

Po pierwsze. Przeczytaj regulamin.

Po drugie. Musisz być pełnoletni!

Po trzecie. Jeśli znalazłeś interesującą aukcję licytujesz wpisując w komentarzu pod aukcją cenę jaką chcesz zapłacić.

Po czwarte. Nie licytuj jeśli nie jesteś gotowy wygrać. Zdarzyło się już kilkukrotnie, że ktoś dla zabawy podbijał cenę i najwyraźniej niechcący wygrał. Kto kto tak robi chyba nie zdaje sobie sprawy po co działa ta grupa i nie regulując swojego zobowiązania oddala nas od osiągnięcia celu jakim jest wyjazd Hanki na operację!

Jak znaleźć aktualną aukcję? To proste choć wydaje się trudne bo aktualnie mamy setki zakończonych aukcji, które jeszcze się wyświetlają. Ale żeby odnaleźć te bieżące korzystaj z tematów posta.

Jeśli korzystasz z grupy na telefonie powinno to wyglądać jak powyżej na zdjęciu. Mamy trzy grupy tematów. Te z datą mają podpięte posty, których licytacje kończą się w dniu oznaczonym w temacie. Licytacje z tematem ZAKOŃCZONA to te posty, których nikt nie zalicytował lub czekają na wpłatę. Zakończone-opłacone – tam mamy wszystkie zakończone i opłacone licytacje.

Przeglądając na telefonie dyskusje powinieneś pod postem zobaczyć taką małą metkę. Metka może być datą (jak poniżej) lub opisem, ZAKOŃCZONA lub zakończona-opłacona

W ten sposób wiesz jaki jest status tego konkretnego posta.

Jeśli wygrałeś licytację to zostaniesz oznaczony w komentarzu pod postem. Będziesz wtedy mieć 48 godzin na wpłatę wylicytowanej kwoty na wskazane konto na portalu zrzutka.pl. Pamiętaj by wpłaty nie robić anonimowo. Bardzo pomożesz administratorom gdy pod postem w komentarzu pokażesz link do dokonanej wpłaty lub wkleisz print screena. Możesz też wysłać taką informację do administratorów. Zrób to koniecznie jeśli Twoja wpłata będzie inna niż wylicytowana. Często zdarza się, że wygrywający wpłaci trochę więcej lub dopłaci za koszty wysyłki.

Po otrzymaniu wpłaty potwierdzimy to komentarzem pod postem. Oznaczymy Ciebie i autora posta. Wtedy nie pozostało już nic innego jak umówić się z nim na odbiór wylicytowanego przedmiotu/usługi. Gdy to się stanie post zostanie usunięty.